wtorek, 6 listopada 2012

Premierowo, czyli coś, czego dawno nie było :D

Oj, dawno premierowa nie było, teraz nadszedł jego czas, gdyż gorrąca premiera jak dla mnie się szykuje :D Nie mam zbytnio czasu nic więcej napisać, tak więc cieszcie się wraz ze mną tymże widokiem świerzynek!


Świat Podziemi

Podstawowe informacje:
Autor: Meg Cabot
Tytuł oryginału: Underworld
Trylogia: Porzuceni  - Tom 2
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: listopad 2012
Liczba stron: 336

Opis:
Siedemnastoletnia Pierce nie umarła. Ale wyrwana ze swojego świata, ze szkoły i z rodziny, jest uwięziona w mrocznej krainie pomiędzy niebem i piekłem, gdzie dusze zmarłych czekają na swoją ostatnią podróż. John Hayden, pan zaświatów, sprowadził ją tu jak Hades mityczną Persefonę. Twierdzi, że tylko tu jest bezpieczna. Że tylko tu może ją chronić. Bo niektórzy zmarli powracają – jako Furie, by się zemścić na nim… i na jego ukochanej. Lecz to tylko część prawdy, jaką wyjawia jej John. A bardziej niebezpieczna niż gniew Furii może okazać się miłość Pierce do władcy tego świata… 


Finale

Podstawowe informacje:
Autor: Becca Fitzpatrick
Tytuł oryginału: Finale
Saga: Szeptem tom 4
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 07 listopad 2012
Liczba stron: 424

Opis:
Nora jeszcze nigdy nie była tak pewna swej miłości do Patcha. Upadły czy nie, to on jest tym jedynym. I choć wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że ta dwójka stanowi dla siebie śmiertelne zagrożenie, dziewczyna nie ma zamiaru rezygnować z ukochanego. Teraz muszą połączyć siły, by stoczyć ostateczną walkę o życie. Starzy wrogowie powrócą, pojawią się nowi, a ktoś zaufany okaże się zdrajcą. I choć role zostały rozdzielone, Nora i Patch nie wiedzą, po której stronie przyjdzie im walczyć. Czy istnieją takie przeszkody, których nawet miłość nie pokona?

Trafny Wybór

Podstawowe informacje:
Autor: J.K. Rowling
Tytuł oryginału: The Casual Vacancy
Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 15 listopad 2012

Opis:
Barry nie żyje. Ta niespodziewana śmierć pogrąża Pagford w chaosie. Na jaw wychodzą tajemnice mieszkańców. Urocze miasteczko z brukowanym rynkiem i wiekowym opactwem już nigdy nie będzie takie jak dotąd. Wybucha wojna bogatych z biednymi, nastolatków z rodzicami, wojna żon z mężami i nauczycieli z uczniami. Kto przejmie władzę po Barrym? Jak daleko się posunie w tym zaciekłym konflikcie?  Pełna czarnego humoru, błyskotliwa i prowokująca wielka powieść o małym miasteczku.


Legenda: Rebeliant

Podstawowe informacje:
Autor: Marie Lu
Tytuł oryginału: Legend
Cykl: Legend - Tom I
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 15 październik 2012

Opis:
Mroczna przyszłość, w której nic nie jest takie, jak się wydaje. Dwa odmienne światy, i dwoje młodych bohaterów, którzy stają w walce przeciwko sobie. Piętnastoletnia June – geniusz militarny kontra jej rówieśnik Day – nieuchwytny przestępca. Ich ścieżki krzyżują się. Rozpoczyna się wyścig na śmierć i życie. Republika, miejsce niegdyś znane jako zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych, jest uwikłana w wieczną wojnę ze swymi sąsiadami, Koloniami. Piętnastoletnia June, urodzona w elitarnej rodzinie w jednej z najbogatszych dzielnic Republiki, jest wojskowym geniuszem. Posłuszna, pełna pasji i oddana ojczyźnie, jest wychowywana na przyszłą gwiazdę najwyższych kręgów Republiki. Również piętnastoletni Day, urodzony w slumsach sektora Lake, jest najbardziej poszukiwanym przestępcą Republiki, ale kierujące nim motywy wcale nie są tak podłe jak by się mogło wydawać. Pochodzący z dwóch różnych światów June i Day nie mają powodu, by się spotkać, aż pewnego dnia brat June, Metias, pada ofiarą morderstwa, a Day staje się głównym podejrzanym. Wciągnięty w śmiertelną zabawę w kotka i myszkę, Day ucieka, próbując jednocześnie uratować swą rodzinę, a June desperacko usiłuje pomścić śmierć brata. Zbieg okoliczności sprawia, iż oboje odkrywają prawdę o wydarzeniach, przez które połączyły się ich losy. Dowiadują się też, że ich ojczyzna gotowa jest sięgnąć po wszelkie dostępne środki, by zataić sekrety. Oszałamiająca pierwsza powieść Marie Lu, pełna akcji, napięcia i romansu, bez wątpienia wciągnie i poruszy każdego czytelnika. 


Ja chcę WSZYSTKO i muszę mieć i kropka, a Wy? =3

11 komentarzy:

 1. Cóż, ja też chcę wszystko! :D Jednak najbardziej "Finale" :) Ahhh... już nie mogę się doczekać aż poznam zakończenie serii ;))

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna okładka Świata podziemi a wszystkie tytuły ciekawe :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Legendę gorąco polecam, świetna książka!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja nie chcę nic, bo mi ostatnio wystarczy. Aktualnie potrzebny mi jest tylko czas. Jest co czytać zdecydowanie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Właśnie dzisiaj kurier przyniósł mi "Rebelianta":) Oprócz tego, bardzo chętnie przygarnęłabym "Finale":)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nad tym, czy rozpocząć w końcu serię Fitzpatrick zastanawiam się już od dawna i myślę, że kiedy wyjdzie ostatni tom, w końcu po nią sięgnę. Natomiast jako zagorzała fanka Rowling jak najbardziej czaję się na Trafny wybór. Czytałam już co nieco o tej książce i muszę powiedzieć, że rośnie mi na nią apetyt.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja chcę wszystko i jeszcze pierwszą cześć Meg Cabot :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dla mnie może "Rebeliant" i książka pani Rowling.

  OdpowiedzUsuń
 9. Dla mnie niestety nic :-)
  Nie chcę czytać nowej książki Pani Rowling, żeby nie psuć sobie smaku po Harrym Potterze, jakby coś źle Autorce poszło.

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli skomentujesz moje wypociny :]