sobota, 13 października 2012

TOP 7 - Najlepsze Książkowe Portale


Cześć, tym razem udało mi się wreszcie znaleźć czas na TOP 7, czyli skrócone, TOP 10 <ja wiem, leniwa jestem jak... ja>. W każdym razie dziś co nieco o moich ulubionych książkowych <i nie tylko> portalach!

A ja już grzecznie zabieram się do czytania, by móc napisać dla Was jutro jakąkolwiek recenzję =3
Gavran
Lubimy Czytać

Carpe Noctem

Poltergeist
Good Reads
Na KanapieUpadli
Moim ulubionym portalem na którym przesiaduję przez znaczną część swojego czasu jest Gavran i Lubimy Czytać, niemniej na inne strony staram się zaglądać równie często ;) A jakie strony Wy odwiedzacie?
_____________________________________________________________________

PS: Nie wiem czy wiecie (z pewnością większa część o tym słyszała) że dziś i jutro w Gdańsku odbywa się impreza "Blog Forum Gdańsk"!

O czym? W skrócie o programach tematycznych:


Content

treści publikowane na blogu. Jak pisać atrakcyjniej? Jak weryfikować informacje? Skąd czerpać inspirację? Jak redagować i przeprowadzać korektę treści?

Multimedia

Techniki i narzędzia związane z fotografią oraz materiałami video wykorzystanymi na blogu. Prowadzenie vloga, partnerstwo z platformą YouTube, realizacja show, zdjęcia i materiały video wykorzystywane w blogosferze modowej oraz kulinarnej

Reklama/Promocja/Zarabianie

Kwestie współpracy z reklamodawcami, aktywne pozyskiwanie reklamodawców, kreowanie wizerunku, wycena działań promocyjnych, promocja w mediach tradycyjnych poprzez public relations, rozliczanie dochodów z bloga.

Współpraca/Interakcja

zagadnienia współpracy blogerów z blogerami, współpracy z przedstawicielami agencji, fimy, mediów oraz interakcja z czytelnikami, tworzenie społeczności, organizacja spotkań z fanami,

Prawo i Wolność

Ochrona praw autorskich blogerów, legalność publikowanych treści multimedialnych, cenzura blogów,

Technologia

usability i design bloga, blogi vs. mobile, pozycjonowanie, tajemnice najpopularniejszych platform blogowych, przeprowadzka bloga na własny serwer, bezpieczeństwo bloga
Poza tym <to właśnie z tego powodu chciałabym teraz mieszkać w Gdańsku> pojawią się takie znane (przynajmniej mi) osobistości jak Krzysztof Gonciarz, Włodek Markowicz, Karol Paciorek, Dem, Mediafun, Kuba Jankowski... kurcze, aż się rozmarzyłam. Pocieszeniem jest to, że wszystko to można obejrzeć online TU!

10 komentarzy:

 1. Lubimy czytać oraz Na kanapie. Zdecydowanie:)

  OdpowiedzUsuń
 2. najchętniej odwiedzam Lubimy czytać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Upadli, Carpe Noctrem i LC ;)
  A na forum bym sie wybrała chętnie

  OdpowiedzUsuń
 4. LC, nakanapie oraz upadli
  to moje portale :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Znam jedynie LC i Na kanapie choć im więcej mnie na blogu tym mniej tam... O Upadłych słyszałam, reszty nie znam więc lecę nadrabiać zaległości ;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Widzę ze tak samo jak większość - najczęściej Na Kanapie oraz Lubimy Czytać :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kandyzowane Pomarańczowe Cudo14 października 2012 18:07

  Ja preferuję Gavrana i Carpe Noctem :)

  OdpowiedzUsuń
 8. O, nie znam CN, muszę tam zajrzeć.

  OdpowiedzUsuń
 9. Może trochę odkopuję, ale pojawił się nowy fajny portal, ma ciekawe funkcje, w szczególności katalog adaptacji. Sama emigrowałam z innych portali:) www.bookhunter.pl obczajcie

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli skomentujesz moje wypociny :]