sobota, 21 lipca 2012

TOP 7: Dziesięć książek, które powinny mieć swoje adaptacje filmowe!!!

Nareszcie robi się ciepło! Oby przez cały sierpień już się utrzymała, aczkolwiek bez przesady ;] Mam teraz tyle roboty, że ledwo udaje mi się coś napisać. :D


Akademia Wampirów

Czytałam tylko pierwszą część, ale była tak zacna, że bez ekranizacji się nie objedzie! [już poluję na drugą część, tylko w bibliotece oczywiście jest tylko 4 część, co jest trochę dziwne, bo chyba nie trudno zauważyć że są i kontynuacje? :(]

Szeptem

Tak jak w powyższym przypadku przeczytała tylko pierwszy tom - różnica jest tylko taka, że tej serii kontynuacje czekają u mnie na półce na swoją kolej (bo to jest lektura obowiązkowa dla fanów paranormal romance i aniołów - chociaż nie tylko). No i jest też komiks na podstawie serii, po który również muszę sięgnąć.

Dom Nocy


Wciąż nie przeczytałam dwóch ostatnich książek z serii (chociaż wydane zostały już dawno) - jednak nie zmienia to faktu, że według mnie saga Domu Nocy to jedna z najlepszych serii o wampirach jakie kiedykolwiek powstały! (no i jedna z dłuższych). Więc dlaczego by jej nie zekranizować? (no dalej wytwórnie, do roboty!) ;]
Przed chwilą znalazłam też informację, że 16 października w Stanach zostanie wydana kolejna część - Hidden. No a ja jeszcze ostatnich nie przeczytałam!

Magiczny Krąg

Libba Bray podbiła moje serce trylogią, której akcja toczy się w wiktoriańskiej Anglii - ostatnio coś mnie bierze na powieści z takim tłem historycznym - szkoda tylko, że to trylogia a nie dłuższa seria (choć ostatnia część wynagrodziła mi troszkę to cierpienie).

Porzuceni

Czyli kolejna bestsellerowa powieść Meg Cabot! Szkoda tylko, że ma to być trylogia - no ale druga część jest już gotowa (niestety dopiero w Stanach). No ale patrząc na to, że książkę napisała sama Meg to mogę mieć nadzieję, że będzie ona miała swoją ekranizację.

Las Zębów i Rąk

Co prawda przeczytałam tylko kilka rozdziałów (a trochę mi to zajmie - mam ja w formie ebooka, a Szeptem w tej formie czytałam pół roku...) ale już mogę stwierdzić, że książka będzie genialna. Uwielbiam tę tematykę, a patrząc dodatkowo na opinie innych czytelników - pozycja cud malina ;] No i czeka  jeszcze drugi tom!!

Jutro 2

Jedynka miała swoją ekranizację.. ale dosyć dawno temu i ani widu ani słychu o Jutrze 2. Przecież ta seria jest genialna, więc gdzie się podziała reszta kontynuacji? Może jeszcze coś z tego będzie (choć coś mi mówi, że w tym wypadku będzie tak samo jak z ekranizacją "Eragona", czyli że będzie pierwsza część..... i to tyle ;] ).

Co prawda do tej listy dodałabym też "Intruza" i "W pierścieniu ognia", ale ich ekranizacje niedługo się odbędą (choć rok to i tak długo!). 
A wy jak sądzicie? Wg. was jaka książka koniecznie musi mieć swoją ekranizację?


19 komentarzy:

 1. Z Szeptem i Lasem zębów i rąk jak najbardziej się zgadzam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Jutra" filmu jeszcze nie miała okazji zobaczyć, bo boję się, że będzie o wiele gorsza od książki (: Ale w końcu mam zamiar się sama przekonać. O i z "Intruzem" się zgadzam (nawet nie wiedziałam, że już jest kręcony).

  OdpowiedzUsuń
 3. A no to tak.. :D AV to oczywiście też chcę zobaczyć na dużym ekranie i Dom Nocy *__* Maigcznego Kręgu nie czytałam ale myślę ze mi się spodoba więc też chcę zobaczyć ;D Las Zębów i Rąk też w sumie mooże być. I jutro 2 też bym zobaczyła.. ;]

  OdpowiedzUsuń
 4. Większości z tych serii nie czytałam.
  No dobra, przeczytałam Szeptem i zaczęłam Las Zębów i Rąk, ale jakoś obie pozycje nie trafiły w mój gust. Może miałam zły dzień?
  Jednak jeżeli wyszłyby ekranizacje, to z chęcią bym je zobaczyła.
  Moim faworytami do ekranizacji są: "Delirium" Lauren Oliver, "niezgodna" Veronici Roth oraz Infernal Devices Cassandry Clare, chociaż to ostatnie, to najchętniej widziałabym w formie mini serialu.

  OdpowiedzUsuń
 5. "Dom Nocy" oraz "Akademia Wampirów" jak najbardziej :D
  reszty nie czytałam ;]

  OdpowiedzUsuń
 6. Szeptem, Las zębów oraz Jutro z chęcią zobaczyłabym w kinie:))

  OdpowiedzUsuń
 7. Z Szeptem nie do końca się zgadzam, choć ciekawe kto grałby boskiego Patcha? :)
  Ale Dom Nocy obejrzałabym bardzo chętnie, ale tylko i wyłącznie dla Afrodyty!

  OdpowiedzUsuń
 8. AW i Porzuconych - ja też :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Zgodze się z Akademią Wampirów, tylko moim zdaniem lepszy byłby serial ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Kandyzowane Pomarańczowe Cudo22 lipca 2012 14:27

  Tak, AW jako serial..... mmm

  OdpowiedzUsuń
 11. Niestety, ale jestem zmuszona zmienić zasady odbywającego się u mnie konkursu. Zapraszam na bloga, aby zapoznać się z nowymi zasadami i mam nadzieję, że zaktualizujesz swoje zgłoszenie.
  Pozdrawiam serdecznie i przepraszam za kłopot!

  OdpowiedzUsuń
 12. ooo tak :D Porzuceni byliby świetni!

  OdpowiedzUsuń
 13. Z Akademii mogłoby wyjść coś ciekawego.
  Z serii Szeptem wyszedłby według mnie drugi Zmierzch.
  Dla mnie seria o Zoey to totalne dno.
  A Lasu zębów i rąk mam wizję serialu :-)

  OdpowiedzUsuń
 14. Może "Las zębów i rąk" oraz "Jutro", ale tak to według mnie zasługuje na adaptację żadna z powyższych książek. Ja przynajmniej na takie filmy bym nie poszła. ; )

  OdpowiedzUsuń
 15. A ja bym chciała adaptacji "Korony śniegu i krwi" :D

  OdpowiedzUsuń
 16. Mimo, że nie do końca gustuję w takich seriach to ciekawe zestawienie :). Większość z przedstawionych serii znam, choć niekoniecznie chcę po nie sięgnąć, aczkolwiek "Szeptem" czeka u mnie na półce, przeczytałam 4 części "Jutro" i chciałabym kiedyś przeczytać "Las zebów i rąk".
  Co do ekranizacji "Jutro" to nie jestem przekonana. Jeszcze nie widziałam filmu, ale słyszałam, że nie jest jakiś rewelacyjny. Nie wydaje mi się żeby realizowali całe 7 części, to wymagałoby dużego nakładu pieniędzy, zrobiłoby się coś a'la Harry Potter czy Zmierzch, a Jutro choć popularne to nie na tak wielką skalą. Mogli również wstrzymać się i zrobić ekranizację kilku części, ale to nie byłoby łatwe zadanie i z pewnością większość czytelników buntowałaby się, że tak wiele poskracano.

  OdpowiedzUsuń
 17. Z tego wszystkie, zgodzę się tylko z "Szeptem", bo reszty nie czytałam :) Ale wierzę, że są równie dobre jak ta seria ;)

  OdpowiedzUsuń
 18. Zgodzę się jedynie z "Jutrem" i "Szeptem", bo nie chciałabym oglądać "Naznaczonej", a reszty nie czytałam :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Byłabym bardzo ciekawa adaptacji "Lasu zębów i rąk". Reszty nie czytałam.

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli skomentujesz moje wypociny :]