wtorek, 29 maja 2012

Premierowo

Jeju, tak się zapomniałam - to wyjazd, to projekt, to e-learning, to test, to psychoza wychowawczyni. Ale na jutro postaram się coś napisać, a tymczasem premierowo ;) Zapraszam.

GONE, Faza Piąta: Ciemność. Michael Grant

Podstawowe informacje:
Tytuł: GONE, Zniknęli. Faza Piąta: Ciemność
Autor: Michael Grant
Oryginalny tytuł: Fear. A Gone Novel
Cykl: Gone - Tom 5
Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 30 maja 2012

Opis:
Perdido Beach, Kalifornia. Zawieszenie broni. Pokój w ETAPie jest kruchy jak szkło. Cain rządzi w swojej domenie żelazną ręką. Sam nie może zaznać spokoju. Ustanowili nowe prawa, przetrwali głód, plagę kłamstw, wreszcie zarazę… Ale teraz bariera staje się czarna. ETAP ogarnia nieprzenikniona ciemność. Ale mrok nie jest jedynym zagrożeniem. Giną zwierzęta i ludzie. Nieznana dotąd moc wywraca ich ciała na drugą stronę. Im głębsze cienie, tym bardziej Ciemność rośnie w siłę. Ze swego leża w głębi ziemi Gaiaphage sięga po to, czego najbardziej pragnie. Po ludzkie ciało, w którym mogłoby się odrodzić. 

Wampiry z Morganville, Ostatni 

Pocałunek. Rachel Caine

Podstawowe informacje:
Tytuł: Wampiry z Morganville: Ostatni Pocałunek
Autor: Rachel Caine
Seria: Wampiry z Morganville - Tom 7
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 31 maja 2012

Opis:
Ktoś porywa nieumarłych w Morganville. Czy śmiertelna siedemnastolatka uwolni miasto od strachu? W Morganville znikają bez śladu trzy wampiry. Claire odkrywa, że ostatnią osobą, która widziała zaginionych, jest najnowszy mieszkaniec miasta – tajemniczy Magnus. Jego obecność w Morganville niepokoi Claire, burzy jej spokój i słodkie chwile z jej chłopakiem Shane’em. Już pierwsze spotkanie z nowy przybyszem utwierdza Claire w przekonaniu, że Magnus nie jest po prostu człowiekiem. Ale czy jest wampirem, czy też czymś zupełnie innym? Jedno jest pewne – jeśli wampiry padają jego ofiarą, to czy powstrzymać go zdoła zwykła śmiertelniczka?

Pamiętniki Wampirów, Pamiętnik Stefano V - Azyl. Kevin Williamson & Julie Plec


Podstawowe informacje:
Tytuł: Pamiętniki Wampirów, Pamiętniki Stefano.
Autor: Kevina Williamsona & Julie Plec
Tytuł oryginału: The Asylum
Seria: Pamiętniki Wampirów, Pamiętniki Stefano - Tom 5
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 31 maja 2012
Liczba stron: 256

Opis:
Pamiętnik Stefano przenosi cię o sto lat wcześniej i odkrywa początek historii miłosnego trójkąta. Wygnani z rodzinnego Mystic Falls Stefano i Damon przybyli do Europy, by zacząć wszystko od nowa. Lecz potężny i przebiegły wampir ma wobec nich inne plany. Najpierw zburzył spokojną egzystencję Stefano, a teraz kieruje na Damona podejrzenia o najstraszliwsze morderstwa, jakie kiedykolwiek oglądał Londyn. Zjednoczeni we wspólnej walce bracia odkrywają ze zdumieniem, że nienawiść ich wroga ma swe źródło w przeszłości ich obu – i kobiety, która na wieczność odmieniła ich losy. Prześladowani wspomnieniem pięknej Katherine, przekonają się, że ich niełatwe przymierze zostanie wkrótce poddane zabójczej próbie…


I co? Coś z tego przypadło Wam szczególnie do gustu? =3

12 komentarzy:

 1. "Gone"- jestem właśnie w trakcie pierwszej części, więc mam jeszcze daleko. "Pamiętników wampirów" nie cierpię, nie przeżyłam nawet pierwszej części do końca. Nie wiem ile, ich jest, ale zauważyłam, że autor jest inny, niż ta, którą ja mam. "Wampirów z Morganville" jeszcze nie czytałam, ale pewnie w końcu się za to wezmę. Podsumowując - nic dla mnie w nowościach, przynajmniej jak na razie...

  OdpowiedzUsuń
 2. Czekam aż "Gone" trafi do księgarń! Już nie mogę się doczekać.
  "Pamiętniki wampirów. Pamiętniki Stefano" także czytam, znaczy, jestem w trakcie pierwszej księgi, a "Wampirów z Morganville" nie czytałam, choć chyba się skusze. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Tę część GONE muszę dopaść. Obowiązkowo:))

  OdpowiedzUsuń
 4. z całą pewnością muszę kupić 7 księgę "Wampirów z Morganville", gdyż pozostałe 6 mam stać na półce ^^

  OdpowiedzUsuń
 5. żadna chyba mnie szczególne nie pociąga ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Oj, w końcu muszę sięgnąć po serię GONE ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Moja przyjaciółka będzie niepocieszona. Dopadł ją brak gotówki, a tu w księgarniach "Gone" i "Wampiry...". :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Aaa GONE już jutro wychodzi w księgarniach! Już się nie mogę doczekać! No a Morganville jakoś już sobie odpuściłam, chyba po 5 tomie. Może kiedyś to jeszcze nadrobię ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. jakoś nie ciągnie mnie specjalnie do żadnej z tych książek

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja się nie mogę doczekać Wampirów z Morganville. Kocham tę serię. Shane'a ubóstwiam. :D

  http://ksiazki-dla-nastolatek-i-nie-tylko.bloog.pl

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli skomentujesz moje wypociny :]