wtorek, 22 maja 2012

Premierowo

Witajcie w ten piękny wtorkowy dzień! A wtorek=premierowo, czyli książkowo ;) A już wkrótce ma dojść do mnie dosyć spory (i tani!) pakiecik świetnych książek, więc już doczekać się nie mogę. Zapraszam do czytania, bo może jakaś książka premierowa przypadnie wam do gustu... ?

Player One 22. Ernest Cline


Podstawowe informacje:
Tytuł: Player One
Autor: Ernest Cline
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 22 maja 2012r.
Liczba stron: 416

Opis:
Wejdź do OASIS – globalnego wirtualnego świata 2044, w którym każdy może być tym, kim chce.  Rok 2044. Kryzys zrujnował największe mocarstwa. W Ameryce ludzie głodują i zamarzają na ulicach. Miasta zamieniły się w osiedla slumsów i przyczep kampingowych. Osiemnastoletni Wade ucieka od rzeczywistości i cały wolny czas spędza w OASIS, globalnym wirtualnym świecie,
w którym każdy może być tym, kim chce. To internet nowej generacji, wszechobecna symulacja, gdzie można robić wszystko – żyć, uczyć się, bawić i kochać. W OASIS jej twórca, ekscentryczny geniusz-multimiliarder Halliday, zakodował zagadki – kod do kolosalnej fortuny i absolutnej władzy. Miliony ludzi bezowocnie próbowały go złamać, by zdobyć nagrodę. I odkrywały nowe znaczenie ucieczki od rzeczywistości i pogoni za szczęściem, obsesyjnie studiując ikony Hallidaya – enigmatyczne wskazówki, których nie odczyta nikt, kto nie jest maniakiem gier, fi lmów i muzyki z lat 80.
Nagle Wade odkrywa pierwszą zagadkę... Cały świat patrzy, tysiące przyłączają się do gry – wśród nich potężni wirtualni gracze gotowi popełnić realne morderstwo,by przeszkodzić Wade’owi. Teraz Wade żeby przeżyć, musi wygrać. Ale żeby wygrać, musi porzucić doskonały wirtualny świat i stanąć twarzą w twarz z życiem i z miłością – w realu, z którego tak rozpaczliwie chciał uciec.
STAWKĄ JEST ŚWIAT.
CELEM – NAJWYŻSZA NAGRODA.
JESTEŚ GOTOWY?
Avatar, Matrix i Willy Wonka – czyli kapitalne połączenie.

 Królowa Attolii. Megan Whalen Turner

Podstawowe informacje:
Tytuł: Królowa Attolii
Autor: Megan Whalen Turner
Oryginalny tytuł: The Queen of Attolia
Cykl: Złodziej Królowej  - Tom 2
Wydawnictwo: ArsMachina
Data wydania: 23 maja 2012r.

Opis:
Historia rozgrywa się w okolicach Grecji i morza Śródziemnego, a imiona bohaterów książki zostały zaczerpnięte z greckiego. Mimo to kraje będące tłem są zmyślone - Attolia, Eddis i Suonis.
Po raz drugi mamy do czynienia z Eugenidesem - złodziejem, który tym razem zostaje złapany na szpiegowaniu królowej...
 

 Niewidzialna. Sophie Jordan

Podstawowe informacje:
Tytuł: Niewidzialna
Autor: Sophie Jordan
Oryginalny tytuł: Vanish
Seria: Ognista - Tom 2
Wydawnictwo: Bukowy Las
Data wydania: 30 maja 2012r.

Opis:
By uratować życie ukochanego, Jacinda złamała tabu: zdradziła najpilniej strzeżoną tajemnicę swojego gatunku. Teraz musi powrócić pod ochronę stada, wiedząc, że może już nigdy nie zobaczy Willa. Mało tego, działanie mgły zacierającej wspomnienia mogło sprawić, że Will zapomniał o tamtej znamiennej nocy i powodzie ucieczki Jacindy. Po powrocie do domu Jacinda wszędzie napotyka wrogość i musi zadawać sobie dużo trudu, by na każdym kroku udowadniać swą lojalność. Dla dobra własnego i swojej rodziny. Wśród tych niewielu, którzy z nią rozmawiają, jest następca alfy stada – Cassian, który zawsze jej pragnął, oraz siostra Tamra, odtąd na zawsze odmieniona przez nagłe zrządzenie losu. Jacinda wie, że powinna zapomnieć o Willu i ułożyć sobie życie bez niego. Zdaje sobie sprawę z tego, że nawet jeśli zdołał ją zapamiętać i dotrzyma obietnicy odnalezienia jej, tylko narazi na niebezpieczeństwo ich oboje. Jednak nie porzuca nadziei, że kiedyś znów będą razem. Czy gdy pojawi się szansa, by podążyć za głosem serca, zaryzykuje wszystko dla miłości?

I jak? Coś z tego przypadło Wam do gustu? Bo mi szczególnie Player One ;)

PS1: Zachęcam Was do głosowania w ankiecie po prawej stronie na górze, na pasku bocznym.
PS2: Chciałabym polecić Wam również świetną grę przeglądarkową - Amorion. Nie jest to taka zwykła platforma, w której mamy postać i bijemy się z innymi by mieć wyższy level. Tu można być naprawdę każdym - i bić się, i pokopać, i porąbać, i posadzić, i hodować, i potworzyć, i wytwarzać, i zdobywać i podróżować i..... ginąć ;) Oprócz dobrze rozwiniętej strony mechanicznej znajduje się tu też wiele atrakcji dla graczy typowo fabularnych - klany, sesje, tawerna z luźnymi rozmowami, jak i typowym odgrywaniem postaci, kaplica, dla artystów redakcja gazety, a dla łobuzów lochy ;) I oczywiście ploty. Serdecznie zapraszam! A klikając w poniższą sygnaturę, możecie wejść do gry i zarejestrować się że tak powiem "z mojego ramienia" ;)

16 komentarzy:

 1. Jak dla mnie, to pierwsza propozycja brzmi najciekawiej ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Player One" już za mną. Bardzo ciekawa książka:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla mnie zdecydowanie "Niewidzialna" - przeczytam na pewno.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja niestety wciąż poszukuję "Ognistej" ;)

   Usuń
 4. Player One - w moim stylu , ale na papierze bo jeżeli chodzi o grę Amorion to obawiam się że nie połapałabym o co chodzi :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Początkowo również tak myślałam, ale teraz wchodzę tam codziennie ;)

   Usuń
 5. Pierwsza pozycja brzmi bardzo ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. "Player One" czytałam i muszę przyznać, że jest rewelacyjna. Serdecznie polecam, nawet ludziom, którzy nie są fanami science fiction - nie zrażać się tą plakietką!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zachęcona twoją opinią już ją sobie załatwiłam ;)

   Usuń
 7. Lubię takie książki. Ostatnio pałam miłością do science-fiction.;D

  OdpowiedzUsuń
 8. No nie, że też jeszcze nie czytałam Złodzieja... Królowa Attolii wygląda tak nieziemsko, że mogłabym przeczytać tę książkę choćby za jej okładkę! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam dokładnie takie same odczucia ;)

   Usuń
 9. "Player One" - muszę się rozejrzeć za tą książką :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Thanks for ones mаrvеlous рosting! I actually enjoyed rеaԁіng it,
  you might bе a great author. I will bе sure tо boοkmаrk yοur blog and will come back іn the forеѕeeablе
  futurе. Ι ωant tο enсοuгage
  cοntinue your grеаt ϳob, have a nіce dаy!


  Look intо my web pagе; skin lightening forum

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli skomentujesz moje wypociny :]