niedziela, 22 kwietnia 2012

Światowy Dzień Książki

Krótka notka informacyjno - przypominająca - już jutro (23 kwietnia) jest... Światowy Dzień Książki! Yhym, tak - czas na mądrą definicję:

23 kwietnia – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich  to  ustanowione w 1995 roku przez UNESCO doroczne święto mające na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim.

Większość osób wybiera się na różnego typu obchody tego szczególnego dnia - ja niestety nie, bo za daleko do najbliższego miejsca "kultu" :(
Ale najbliżej mi chyba do Wrocławia (choć to i tak nieosiągalna jak na razie dla mnie odległość). Tak więc postanowiłam poszperać coś na temat obchodów w tymże mieście ;)

Wrocław (tu cytat):
" 23 kwietnia w tym roku mamy Wielką Sobotę, dlatego postanowiliśmy dać trochę czasu wrocławianom i z akcją ruszamy 27 kwietnia - tłumaczy Jolanta Grzelczyk z działu promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu. - Oprócz róż, wszyscy, którzy w tym dniu między godziną 12. i 14. wsiądą do tramwaju z reklamą biblioteki, otrzymają buttony, na których nadrukowane zostały wersy z wierszy Tadeusza Różewicza, zamieszczonych w tomiku "Nauka chodzenia". "

Łódź:
Informacja od organizatora:
Spotkanie z okazji Światowego Dnia Książki. Z tej okazji Akademię odwiedzi przedstawiciel Wydawnictwa Literatura, wydawcy książek dla dzieci i młodzieży. Maluchy poznają całą drogę książki, spod pióra autora aż na księgarskie półki. W programie spotkania również wiele innych atrakcji, w tym drobny poczęstunek, zajęcia plastyczne czy wymiana książek. Zapisy pod nr telefonu 42 663 90 55 lub kom. 600 22 55 11 lub 609 102 038.

Miejsce:
Akademia Atrakcji
Orla 13
Łódź

Warszawa:

I tu coś nietypowego ;)
Z okazji Światowego Dnia Książki w piątek i sobotę pasażerowie stołecznej komunikacji miejskiej będą mogli słuchać w autobusach fragmentów polskiej i zagranicznej literatury. W tych dniach na ulice wyjedzie 240 audiobusów. Będzie można w nich wysłuchać 14 książekSpecjalne autobusy będą kursować przez dwa dni w godzinach 9.00-13.00 i 18.00-20.00, aby jak najwięcej pasażerów mogło spotkać się z literaturą w wersji audio - poinformowali we wtorek organizatorzy akcji. 


Dla ludzi takich jak ja (w domu siedzących) również jest co nieco - a mianowicie smakowite, księgarniane promocje!

U Gandalfa:W Matrasie:I co? Ktoś się gdzieś wybiera na coś?? Czy też obchodzicie ten dzień w zaciszu swojej własnej biblioteczki??

8 komentarzy:

 1. ja zapewne w zaciszu mojego domu z racji że mieszkam w malutkim mieście, gdzie nic się nie dzieje ;p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widać że nie jestem w tym samotną duszą ;)

   Usuń
 2. dlaczego moje miasto to omija;/ mogliby cos zorganizowac:D

  OdpowiedzUsuń
 3. Nawet się cieszę, że mieszkam w Warszawie, bo "audiobusy" brzmią ciekawie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Z chęcią skorzystam z promocji w matrasie i gandalfie:))

  OdpowiedzUsuń
 5. Też się nigdzie nie wybieram z tej okazji, ale chętnie skorzystam z promocji i zrobię sobie książkowy prezent. :)

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli skomentujesz moje wypociny :]