czwartek, 19 kwietnia 2012

4# Filmowy Czwartek

Dzisiaj jest czwartek. Tak więc czas na Filmowy Czwartek ;) Dzisiaj nie seriale, lecz filmy i jak zwykle różnorodnie pod względem gatunkowym. Co by tu jeszcze napisać... Hmm, jednak chyba nic nie wymyślę ;)
Tak więc.... Zapraszam

Kod Da Vinci

Czas na coś, wokół czego (swego czasu) było wiele głośnych skandali. Piszę o tym, gdyż w ten poniedziałek miałam okazję obejrzeć go po raz... szósty chyba (nie wiem - już nie liczę, ale nadal nie potrafię zapamiętać fabuły dłużej niż kilka dni). Mimo wszystko film jest świetny i bardzo mi się podoba ;)

Opis:
Ofiarą popełnionego w Luwrze morderstwa pada kustosz muzeum Jacques Sauniere. Wezwany przez DCPJ Robert Langdon, harwardzki wykładowca i spec od wszelkich symboli, odkrywa na miejscu szereg zakonspirowanych śladów, które mogą pomóc w ustaleniu zabójcy, ale też stanowią klucz do jeszcze większej zagadki- niezwykłej tajemnicy sięgającej swoimi korzeniami samego początku chrześcijaństwa. Langdon podejrzewa, że ofiara była członkiem tajnego stowarzyszenia - Zakonu Syjonu - strzegącego od 1099r. największego skarbu ludzkości - Świętego Graala. Ale pozostały tylko 24h. na rozwikłanie precyzyjnie skonstruowanej łamigłówki pozostawionej przez Sauniera, albo tajemnica na zawsze przepadnie. Jedynym sprzymierzeńcem, ściganego przez policje i bezlitosnego zabójcę Langdona, jest piękna Sophie Neveu, agentka kryptograf francuskiego DCJP i zarazem wnuczka Sauniera, która chce odkryć prawdę o swojej rodzinie...

Duże Dzieci

Ostatnio coś mnie bierze na oglądanie lekkich, śmiesznych, ale nie kiczowatych komedii. Tak więc - oto "Duże Dzieci"!!! Rozwalają efektownymi gagami i niebanalnymi zwrotami akcji ;)

Opis:
W weekend przypadający na święto 4 lipca, pięciu przyjaciół z dzieciństwa spotyka się po 30 latach, aby wziąć udział w pogrzebie ukochanego trenera koszykówki. Wraz z rodzinami zatrzymują się w domku nad jeziorem należącym do zmarłego trenera. Przyjaciele na nowo przeżywają szkolne czasy, nabijają się z siebie i usiłują pokazać dzieciom, że można się bawić tak jak za dawnych czasów.Jak rozpętałem II Wojnę Światową

A teraz czas na prawdziwy polski klasyk komedii - czyli przygody Franka (znany Niemcom jako Grzegorz Brzęczyszczykiewicz z Chrząszczyżewoszyce, powiat Łękołody). Genialne i brawurowe zwroty akcji oraz humor w najlepszym wydaniu ;)

Opis:
Film składa się z trzech części. Cz.I - Franek po lepszej imprezie budząc się w pociągu, przypadkowym strzałem "rozpętuje" II wojnę światową. Tym "drobnym wypadkiem" zaczyna się zwariowana komedia, której akcja rozgrywa się w obozie jenieckim, w Austrii, Jugosławii, Afryce, na lądzie, morzu i w powietrzu. Franuś swoim "sprytem" doprowadza do szału Niemców, Jugosłowian, Włochów, a zwłaszcza spokojnego oficera brytyjskiego (świetny Rudzki), doprowadza do kilku buntów, m.in. w Legii Cudzoziemskiej, w armii włoskiej (po zdobyciu ważnego strategicznie obiektu wojskowego). W końcu jednak wygrywa rozpętaną przez siebie wojnę i zdobywa śliczną, choć dość energiczną (lubi używać pałki) dziewczynę (Jędryka)

Do tego udało mi się znaleźć świetny kawałek filmu, doskonale obrazujący mą króciutką opinię ;)Oszukać Przeznaczenie 5

Czas na ostatni film w moim dzisiejszym spisie ;) Jest to oczywiście zachwycający efektami specjalnymi (wcale nie tak stary) film - Oszukać Przeznaczenie 5. Nie przedłużam już no ;)


Opis:
Nieważne dokąd uciekniesz, nieważnie gdzie się schowasz... nie oszukasz śmierci. W Oszukać przeznaczenie 5 Śmierć jest jak zawsze wszechobecna. Jej moce zostają wyzwolone, gdy przeczucie jednego człowieka ratuje grupę robotników od śmierci pod gruzami mostu wiszącego. Przeznaczeniem tych ludzi było nie przetrwać. Teraz w przerażającym wyścigu z czasem, przeklęta grupa gorączkowo próbuje odkryć sposób ucieczki przed złowrogim planem Śmierci.

A wy co sądzicie o powyższych propozycjach? Swoją drogą: znacie jakiś fajny serial/film, którego jeszcze nie wymieniłam? Jeśli tak, to piszcie =3

11 komentarzy:

 1. widziałam wszystkie oprócz "Dużych dzieci"; każdy film dobry, dobrze się go oglądało; zwłaszcza z tych wymienionych lubię serię "Oszukać przeznaczenie"

  OdpowiedzUsuń
 2. "Jak rozpętałem.." i "Kod Da Vinci" już za mną a pozostałe filmy, zwłaszcza "Oszukać przeznaczenie 5", mam w planach:))

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie widziałam żadnego z tych filmów, ale widzę, że powinnam kiedyś się za nie zabrać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie szczególnie polecam "Oszukać Przeznaczenie 5" ;)

   Usuń
 4. Ja uwielbiam Kod da Vinci :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Strasznie, strasznie chciałabym obejrzeć "Jak rozpętałem...." :) Jeśli chodzi o "Kod da Vinci", dobór aktorów to prawdziwa rewelacja, ale sam film oglądało mi się tak-sobie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To mi zostaje tylko "Jak rozpętałem.." serdecznie polecić ;)

   Usuń
 6. Kodu da Vinci nie oglądałam i nie mam ochoty. Natomiast z chęcią obejrzałabym Duże Dzieci z Adamem Sandlersem :) Czy Oszukać Przeznaczenie 5, bo 3 poprzednie części widziałam w tv.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ogl . "Kod da Vinci" oraz "Oszukać Przeznaczenie 5"

  Swoją drogą jestem fanką takich 'makabrycznych filmów' jak "Oszukać .." Oglądałam wszystkie części oprócz 1 , ale wiem o co tam chodziło . Oczywiście nie ogl . takich filmów sama .. niee . Jak już to z przyjaciółkami , bo inaczej to bym nie dotrwała do końca . Jeśli chodzi o mnie to panicznie boję się igły , więc sama widzisz . Do dzisiaj jestem cała w nerwach kiedy mam mieć szczepionkę .. nie mówiąc tu o pobieraniu krwi ! Blee .. okropne !

  Pozdrawiam ! ; * Kasia (Lailah)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Współczuję ci pobierania krwi, czego wręcz nienawidzę - blee

   Usuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli skomentujesz moje wypociny :]