wtorek, 20 marca 2012

Niezgodna. Veronica Roth

Ach~ Już jest "Niezgodna" Veroniki Roth! Bacznie obserwowałam tę pozycję i tym razem udało mi się nie przegapić premiery (co mimo wszystko ostatnio często mi się zdarzało). Z racji tego że uwielbiam "Igrzyska Śmierci" to zamierzam się po nią wybrać prędzej czy później (a może złapię ją na wymianę?). W końcu tak polecają tą książkę fanom trylogii Suzanne Collins... No to teraz informacje.   Interesuje was ta pozycja, czy też nie? A może już ją macie? Piszcie!


Ogólne informacje:
Tytuł: Niezgodna
Autor: Veronica Roth
Cykl: Divergent tom 1
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 20.03.2012r. (czyli dziś!)
Liczba stron: 352


Rekomendacje:
 - Niezgodna wykracza poza Igrzyska śmierci: wartką akcję i niewyczerpaną wyobraźnię dopełnia refleksją nad dojrzewaniem - do samodzielności i do miłości. "New York Times".
- Dla tych, którzy zakochali się w Igrzyskach śmierci i nie boją się stawić czoło okrutnym testom siły i odwagi, nagrodą jest ta niesamowita, nieprzewidywalna podróż z Niezgodną, z której nie da się zawrócić. "Publishers Weekly".
- Zarówno Niezgodna, jak Igrzyska śmierci przemawiają do wyobraźni swoją oryginalnością i postaciami bohaterek- -narratorek - nie konwencjonalnych miłych dziewczynek, lecz twardych, ostrych młodych kobiet. Obie zaczynają od publicznego rytuału, który zdeterminuje ich przyszłość. I obie muszą wziąć udział w krwawej walce, która rozgrywa się na oczach wszystkich. "New York Times Book Review".


Opis:
Altruizm (bezinteresowność), Nieustraszoność (odwaga), Erudycja (inteligencja), Prawość (uczciwość), Serdeczność (życzliwość) to pięć frakcji, na które podzielone jest społeczeństwo zbudowane na ruinach Chicago. Każdy szesnastolatek przechodzi test predyspozycji, a potem w krwawej ceremonii musi wybrać frakcję. Ten, kto nie pasuje do żadnej, zostaje uznany za bezfrakcyjnego i wykluczony. Ten, kto łączy cechy charakteru kilku frakcji, jest niezgodny - i musi być wyeliminowany Szesnastoletnia Beatrice dokonuje wyboru, który zaskoczy wszystkich, nawet ją samą. Porzuca Altruizm i swoją rodzinę, by jako Tris stać się twardą, niebezpieczną Nieustraszoną. Będzie musiała przejść brutalne szkolenie, zmierzyć się ze swoimi najgłębszymi lękami, nauczyć się ufać innym nowicjuszom i przekonać się, czy w nowym życiu, jakie wybrała, jest miejsce na miłość. Tymczasem wybucha krwawa walka między frakcjami. Ale Tris ma tajemnicę, której musi strzec przed wszystkimi, bo wie, że jej odkrycie oznacza dla niej śmierć. 


 Interesuje was ta pozycja, czy też nie? A może już ją macie? Piszcie =3

10 komentarzy:

 1. Nie mam jej i nie słyszałam o książce, jednak strasznie zachęciły mnie te rekomendacje oraz Twój entuzjazm :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak jak Miqa nie słyszałam o tej książce. Narazie moim priorytetem jest dorwać Igrzyska śmierci, potem pewnie rozejrzę się i za tą książką :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A "Igrzyska" polecam bo właśnie czytam i na razie stwierdzam że pozycja jest genialna ;)

   Usuń
 3. Książkę czytałam i bardzo mi się podobała:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło wiedzieć że nie cieszę się na totalne dno ;)

   Usuń
 4. Słyszałam o tej książce i opis jest bardzo zachęcający...ale ciągle się waham czy ja kupić :)
  A Igrzyska leżą ciągle na półce, jeszcze się do nich nie zdążyłam dobrać...
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Igrzyska..." są świetne, więc zachęcam do szybkiego zabrania się za nie ;)

   Usuń
 5. Jeszcze o książce nie słyszałam, ale zapowiada się ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzisiaj poszłam do empiku, z wielkim postanowieniem, nie zakupienia żadnej książki. Chciałam jedynie pooglądać co nowego wyszło i kupić nową płytę.. no ale jak mogłam być taka głupia :) Jak tylko weszłam, ta książka rzuciła mi się w oczy i nici z przygotowania się do egzaminu- teraz będę czytać :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też byłam dzisiaj w empiku i też ją widziałam - ale miałam dylemat pomiędzy nią a Kosogłosem. Nie mogłam wybrać więc koleżanka wcisnęła mi do ręki pierwszą lepszą (Kosogłos) i zapłaciłyśmy - tak więc teraz czekam na fundusze na Niezgodną.. ;)

   Usuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli skomentujesz moje wypociny :]