czwartek, 1 marca 2012

Niezgodna. Veronica RothJeny jeny jeszcze tylko 20 dni do premiery "Niezgodnej"(niecałe)!  Po prostu strasznie mi się spodobał opis książki i nie mogę się na nią doczekać (a jeszcze nie czytałam żadnej pozycji typu postapokaliptycznego) ;)  Poza tym zahipnotyzowała mnie ta okładka....  Nie czekając na datę premiery już podam wam informacje na jej temat.

Podstawowe informacje:
Autor: Veronica Roth
Cykl wydawniczy: Divergent
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 20 marzec 2012
Liczba stron: 352

Opis:
W dysutopijnym Chicago w świecie Beatrice Prior społeczność jest podzielona na pięć odłamów, każda kształcąca konkretną cechę – Altruizm (bezinteresowność), Nieustraszoność (odwaga), Erudycja (inteligencja), Prawość (uczciwość), Serdeczność (życzliwość) . W wyznaczony dzień każdego roku wszyscy szesnastolatkowie muszą wybrać odłam Chicago, któremu poświęcą się na resztę swojego życia. Beatrice wybiera między pozostaniem z rodziną, a byciem sobą – nie może mieć tych dwóch rzeczy naraz. Więc dokonuje wyboru, który zadziwia wszystkich, nawet ją samą.

Podczas bardzo burzliwego wprowadzenia, Beatrice przemianowuje się na Tris i walczy o to, aby dowiedzieć się, kto naprawdę jest jej przyjacielem – i rozpoczyna romans z czasem fascynującym, a czasem doprowadzającym do białej gorączki chłopakiem, który dopasowuje się do ścieżki życiowej, którą obrała. Tris kryje także pewien sekret, taki, który ukrywa przed wszystkimi, gdyż została ostrzeżona, że jego ujawnienie może oznaczać śmierć. Odkrywa rosnący w siłę konflikt, który może zagrażać odkryciem stworzonej przez nią samą idealnej społeczności, w której żyje. Tris dowiaduje się również, że jej tajemnica może pomóc tym, których kocha… lub zniszczyć ją samą
.
Jesteście zainteresowani tą pozycją, czy też wolicie inne książki o tym samym charakterze?

1 komentarz:

  1. Też na to czekam,ale jeszcze nie wiem czy kupię. Jak przeczytasz to daj znać czy jest fajna :D .

    OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli skomentujesz moje wypociny :]