piątek, 2 marca 2012

Magia krwi. Tessa Gratton

Przedstawiam książkę, która mnie zaintrygowała nie tylko opisem, ale też tym, że oprócz owego opisu, autorki i wydawnictwa, to niewiele można się o polskim wydaniu dowiedzieć, a właściwie nic poza tymi informacjami. Wiadomo mi tylko że będzie "już wkrótce", ale co to dokładnie znaczy? Strona wydawnictwa też nie jest specjalnie zaktualizowana...  W każdym razie przedstawiam wszystko co mi o książce wiadomo. Jeśli wiecie coś więcej o premierze, piszcie!


Podstawowe informacje:
Autor: Tessa Gratton
Wydawnictwo: Dolnośląskie


Opis:
Tego lata rodzice Silli popełnili samobójstwo (tata zastrzelił mamę, a potem siebie) i wszyscy uważają, że byli niepoczytalni. Nick i Silla spotykają się po raz pierwszy na cmentarzu, gdzie zostali pochowani rodzice Silli. Ona niedawno otrzymała tajemniczą przesyłkę z książką pisaną ręką taty. Książka zawiera „ludowe” zaklęcia. Silla próbuje ożywić suchy liść na cmentarzu. Udaje jej się to, ale zauważa ją spacerujący nieopodal Nick. Sam pamięta z dzieciństwa, że jego matka-narkomanka zajmowała się magią i uczyła go zaklęć. Oboje są sobą zauroczeni. Silla wtajemnicza w magię swego brata Reese’a, a później Nicka. Problemy pojawiają się, kiedy okazuje się, że ktoś odwiedził groby rodziców i pisał runy – znak, że też wie o magii. Czy ojciec Silli przed śmiercią został przez tę istotę opętany? Silla, Nick i Reese uznają, że „opętany” może być każdy. I rzeczywiście, pewnego dnia w szkole przyjaciółka Silli, Wendy, zachowuje się inaczej niż zwykle…


PS: Niedługo setka na liczniku ;) Postarajcie się jeszcze odrobinkę . =3

4 komentarze:

 1. Czyżbym była 100-tnym odwiedzającym?:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dawniej bez przerwy czytałam takie książki, teraz już raczej po nie nie sięgam, ale czekam na recenzję (mam nadzieję, że wkrótce "dorwiesz" tę lekturę :)) - jeśli okaże się, że jest świetna to czemu nie? :)

  A skoro setka odwiedzających już jest to teraz "byle do tysiąca" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wielkie dzięki, a jak się książka ukaże to postaram się ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. O kurczę :) Pierwsze słyszę o tej książce, ale już nawet Twój niepełny opis mnie zainteresował :) Ciekawe kiedy książka się ukaże.

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli skomentujesz moje wypociny :]